TRANSFERY

Oficjalnie: Dani Aquino snajperem Piasta Gliwice


01 LIPCA 2019, 22:12


DANI AQUINO
PIAST GLIWICE
REAL MURCIA
ATLETICO MADRYT
LA LIGA
POLSKA
TRANSFERYNowym zawodnikiem Piasta został Dani Aquino. 28-letni środkowy napastnik podpisał dwuletni kontrakt, który zwiąże go z Niebiesko-Czerwonymi do 30 czerwca 2021 roku. W umowie zapisano opcję przedłużenia jej o kolejne 12 miesięcy. Hiszpan trafił do Gliwic na zasadzie transferu definitywnego z Murcii.

- Jestem bardzo zadowolony, że trafiłem do Piasta. Mam w sobie bardzo dużo zapału i nie mogę doczekać się pierwszych meczów oraz rywalizacji. Chciałbym wyjść na boisko tak szybko, jak to tylko możliwe - powiedział mediom Dani Aquino.

Dani Aquino jest wychowankiem Realu Murcia. W trakcie swojej kariery występował również w takich klubach jak Real Valladolid, Real Oviedo, Atletico Madryt, Racing Santander oraz AEK Larnaka, gdzie był wypożyczony. Hiszpan grał również w młodzieżowych reprezentacjach swojego kraju, a razem z kadrą do lat 17 zdobył srebrny medal na mistrzostwach świata, co na pewno jest nie lada osiągnięciem.

- Zostałem bardzo miło przyjęty w szatni. Atmosfera w zespole jest bardzo dobra. Byłem szczęśliwy, kiedy po zakończonej rundzie wiosennej dowiedziałem się o zainteresowaniu Piasta moją osobą. Każdy zawodnik chciałby trafić do drużyny, który zdobywa tytuł w swoim kraju - dodał nowy zawodnik Niebiesko-Czerwonych.

- To wszechstronny napastnik. Jest groźny w pojedynkach jeden na jeden, dobrze radzi sobie w grze kombinacyjnej i potrafi umiejętnie wyjść na pozycję. Piłka go szuka i jestem przekonany, że będzie stanowił zagrożenie dla każdego przeciwnika - powiedział Bogdan Wilk, pełniący funkcję dyrektora sportowego Piasta Gliwice.

 Ernest Chalimoniuk

Źródło:

piast-gliwice.eu


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI