TRANSFERY

Oficjalnie: Miedź Legnica znów sprowadziła Valerijsa Sabalę


28 CZERWCA 2019, 12:26


VALERIJS SABALA
MKS MIEDŹ LEGNICA
PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA
FORTUNA 1 LIGA
TRANSFERYValerijs Sabala został nowym zawodnikiem Miedzi.

24-letni napastnik, który regularnie trafia do bramki rywalki, w minionym sezonie w barwach Podbeskidzia Bielsko-Biała wywalczył tytuł króla strzelców Fortuna 1 Ligi. Łotysz związał się z Miedzią roczną umową, z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata. Sabala pochodzi z Rygi, gdzie zaczynał grać w piłkę w Daugavie, a później w Skonto. Szybko wyjechał za granicę do FC Brugge, skąd był wypożyczany najpierw do Anorthossisu Famagusta na Cyprze, a później do czeskiej ekipy - FK Jablonec.

W styczniu 2015 roku z tym czeskim zespołem Miedź rozgrywała sparing i Łotysz zdobył jedną z bramek (Miedź przegrała wynikiem 1:3). Pół roku później 20-letni Sabala trafił po raz pierwszy do Miedzi. W Legnicy zagrał 9 meczów, strzelił 3 bramki i zaliczył kilka asyst. Jedną z bramek na Stadionie Orła Białego zdobył wówczas efektowną przewrotką. Wtedy na boisku szybko znalazł wspólny język z Hiszpanem Marquitosem, z którym naprawdę doskonale uzupełniali się w formacji ofensywnej.

Później Sabala występował w dobrze znanych mu Czechach (FK Pribram) i na Słowacji (Dunajska Streda), a ostatnie dwa sezony w Podbeskidziu, gdzie regularnie trafiał do bramki rywali. W sezonie 2017/2018 zdobył 10 goli, a w sezonie 2018/2019 aż 12 razy pokonał bramkarzy rywali, co dało mu prestiżowy tytuł króla strzelców.

Dodajmy, że Valerijs Sabala to etatowy napastnik reprezentacji Łotwy, dla której mimo młodego wieku zdążył już rozegrać 51 meczów i strzelił 12 bramek. Gole zdobywał między innymi w meczach eliminacyjnych do Euro 2016 oraz MŚ 2018.

 Ernest Chalimoniuk

Źródło:

miedzlegnica.eu


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI