TRANSFERY

Oficjalnie: Chojniczanka Chojnice sięgnęła po Mateusza Kuzimskiego


27 CZERWCA 2019, 23:29


MATEUSZ KUZIMSKI
CHOJNICZANKA CHOJNICE
BYTOVIA BYTÓW
FORTUNA 1 LIGA
TRANSFERYMKS Chojniczanka wzmacnia siłę ofensywną. Do drużyny dołączył Mateusz Kuzimski, który związał się z pierwszoligowym klubem rocznym kontraktem.

Nowy zawodnik Chojniczanki urodził się 26 czerwca 1991 roku w Tczewie. Pierwszym klubem Mateusza była Unia Tczew. W seniorskiej piłce debiutował jednak w innym klubie z Tczewa - Wiśle. Był to sezon 2008/09, kiedy Wisła rywalizowała w tej samej lidze co Chojniczanka (ówczesna IV liga pomorska). Już w wieku 19 lat zdobył tytuł króla strzelców IV ligi (36 bramek - sezon 2010/11 w barwach Gryfa 2009 Tczew). W tym samym sezonie rozegrał też dwa mecze dla Arki Gdynia w Młodej Ekstraklasie.

Latem 2011 roku Kuzimski trafił do II-ligowej Miedzi Legnica. Zagrał nawet 71 minut w meczu przeciwko Chojniczance (1:1). W Legnicy spędził jednak tylko jedną rundę i wrócił do Tczewa. Później wyjechał na 2 lata do Anglii, gdzie grał w Cambridge City FC i Histon FC. Po powrocie z Anglii trafił do Bałtyku Gdynia, potem grał jeszcze w II-ligowym Gryfie Wejherowo i wrócił do Bałtyku. W sezonie 2017/18 został królem strzelców III ligi grupy II zdobywając w barwach Bałtyku 26 goli w 33 spotkaniach.

Poprzedni sezon nowy napastnik ekipy Żółto-Biało-Czerwonych rozegrał w Bytovii Bytów. W barwach Bytovii rozegrał 35 spotkań, w których zdobył 9 bramek. Osiem z nich w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi (w tym jedną przeciwo Chojniczance Chojnice - w meczu rundy wiosennej wygranym przez MKS Bytovię Bytów rezultatem 2:1).

- Szukaliśmy napastnika, który będzie mógł wzmocnić rywalizację na tej pozycji w naszej drużynie i zwiększyć naszą siłę rażenia. Jest to zawodnik o podobnej charakterystyce co Tomek Mikołajczak oraz Janusz Surdykowski, więc wierzę, że wkomponuje się w nasz styl i przysporzy naszym kibicom wielu momentów szalonej radości - powiedział o nowym nabytku dyrektor sportowy, czyli Łukasz Wróbel.

 Ernest Chalimoniuk

Źródło:

mkschojniczanka.pl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI