TRANSFERY

Oficjalnie: Krystian Stępniowski w Zagłębiu Sosnowiec


27 CZERWCA 2019, 20:02


KRYSTIAN STĘPNIOWSKI
ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC
CRACOVIA
FORTUNA 1 LIGA
POLSKA
TRANSFERYPo odejściu Dawida Kudły na bramkarskim posterunku pojawił się nowy golkiper. To Krystian Stępniowski, który parafował dzisiaj z Zagłębiem dwuletni kontrakt.

26-letni Krystian Stępniowski jest wychowankiem Hutnika Kraków. Od 2014 roku był zawodnikiem Cracovii, w barwach której na boiskach Ekstraklasy zagrał tylko 2 spotkania. W tak zwanym międzyczasie był wypożyczony do Pogoni Siedlce. Ponadto Stępniowski przez dwa sezony był bramkarzem Puszczy Niepołomice. W niedawnym meczu sparingowym z wicemistrzem Słowacji, DAC 1904 Dunajska Streda, nowy nabytek ekipy popularnych Zagłębiaków w efektownym stylu obronił jedenastkę. Jak doszło do tego, że Krystian Stępniowski pojawił się w Sosnowcu?

- Zadzwonił do mnie trener bramkarzy Zagłębia Sławomir Rydel z pytaniem, czy chciałbym się pokazać w Sosnowcu - opowiada nowy golkiper sosnowiczan. - Zagrałem w sparingu z wicemistrzem Słowacji i podpisałem kontrakt. Cieszę się, że do tego doszło, być może wpływ na mój angaż w Zagłębiu miał obroniony rzut karny. Wyczułem napastnika rywali i udało się obronić - cieszy się Krystian.

- Dla mnie to nowy start, nowa szansa. Chciałbym wskoczyć do bramki, pokazać się kibicom. Z dyrektorem Tomczykiem rozmawiałem o tym, że klub ma konkretny cel, powrót po roku do Ekstraklasy. Jestem człowiekiem ambitnym i chciałbym spróbować swoich sił w Ekstraklasie. Na koncie mam dopiero dwa występy w najwyższej klasie rozgrywkowej i 3 mecze pucharowe. W Cracovii była ostra konkurencja, najpierw bronił Grzesiek Pilarz, który był kapitanem zespołu, potem pojawił się Grzesiek Sandomierski. Zdaję sobie sprawę z tego, że w Zagłębiu nic nie dostanę za darmo, ale ciężką pracą można wiele zdobyć - dodaje Stępniowski.

 Ernest Chalimoniuk

Źródło:

zaglebie.eu


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI