TRANSFERY

Oficjalnie: Zagłębie Lubin pozyskało Sasę Żivca


27 CZERWCA 2019, 18:00


SASA ŻIVEC
ZAGŁĘBIE LUBIN
OMONIA NIKOZJA
PIAST GLIWICE
PKO EKSTRAKLASA
TRANSFERYDo drużyny KGHM Zagłębia Lubin dołączył 28-letni pomocnik Sasa Żivec.

Słoweniec, który może grać na skrzydle oraz w środku pomocy, do ekstraklasowego klubu przeszedł na zasadzie wolnego transferu z Omonii Nikozja. Po pozytywnym przejściu testów medycznych podpisał z Miedziowymi trzyletni kontrakt. Dla Żivca będzie to powrót do Polski, bowiem w przeszłości reprezentował barwy Piasta.

Sasa Żivec urodził się 21 kwietnia 1991 roku w słoweńskiej miejscowości Nova Gorica. Jego pierwszym klubem była miejscowa ND Gorica. Następnie Sasa kontynuował karierę w Primorje Ajdovscina, po czym w wieku 20 lat przeniósł się do CSKA Sofia. W bułgarskiej ekipie zagrał tylko cztery mecze, jednak zdążył wygrać superpuchar.

Kolejnym przystankiem w karierze Żivca były słoweńskie NK Domzale oraz ND Gorica, do której wrócił po sześcioletniej przerwie. Bardzo dobra gra w Goricy zaowocowała zdobyciem Pucharu Słowenii oraz transferem do Piasta Gliwice.

Przez cztery lata gry na polskich boiskach Żivec dał się poznać z bardzo dobrej strony. Dla Piastunek rozegrał 109 spotkań, w których zdobył 15 bramek i zaliczył 11 asyst. Podczas pobytu w Polsce 28-latek rozegrał 7 meczów przeciwko Miedziowym. Ostatni sezon spędził w cypryjskiej Omonii Nikozja, dla której rozegrał 12 meczów.

 Ernest Chalimoniuk

Źródło:

zaglebie.com


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI