TRANSFERY

Oficjalnie: Filip Bainović piłkarzem Górnika Zabrze


26 CZERWCA 2019, 13:58


FILIP BAINOVIĆ
GÓRNIK ZABRZE
RAD BELGRAD
PKO EKSTRAKLASA
POLSKA
SERBIA
TRANSFERYFilip Bainović podpisał we wtorek 3-letni kontrakt z zabrzańskim klubem.

Do Górnika przeszedł na mocy transferu definitywnego odpłatnego. Umowa będzie obowiązywała do 30.06.2022 roku. Filip Bainović to 23-letni defensywny pomocnik. Serb jest wychowankiem Radu Belgrad. W przeszłości grał również w OFK Zarkovo oraz Crvenej Zvezdzie Belgrad. W ubiegłym sezonie w barwach Radu Belgrad rozegrał 33 mecze, w których zdobył jedną bramkę i zanotował cztery asysty.

Co wiemy o nowym zawodniku? To dla niego druga wizyta w naszym kraju. Kilka lat temu zagrał bowiem przeciwko Polsce w meczu młodzieżowej reprezentacji. Filip jest również kolegą Luki Jovicia, który niedawno został piłkarzem Realu Madryt. Obaj grali razem w Crvenej Zvezdzie Belgrad, a także młodzieżowej reprezentacji Serbii.

Serb oglądał już w internecie mecze Górnika, a także filmiki z dopingu zabrzańskiej Torcidy. Jego najbliższym kolegą w szatni jest obecnie Boris Sekulić, z którym może rozmawiać po serbsku. To z pewnością ułatwi mu aklimatyzację w zespole. Z drużyną odbył już dwie jednostki treningowe. Pierwsze wrażenia? Dużo szybsza gra na treningu niż w Serbii. W Górniku Bainović będzie występował z numerem 44.

Jest on dla niego szczęśliwy, bo z tym numerem grał również w poprzednim klubie.

 Ernest Chalimoniuk

Źródło:

gornikzabrze.pl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI