TRANSFERY

Oficjalnie: Tomas Huk wzmocnieniem Piasta Gliwice


23 CZERWCA 2019, 14:48


TOMAS HUK
PIAST GLIWICE
DAC DUNAJSKA STREDA
EKSTRAKLASA
SŁOWACJA
TRANSFERYNowym zawodnikiem Piasta został Tomas Huk. 24-letni obrońca podpisał kontrakt, który zwiąże go z Niebiesko-Czerwonymi do 30 czerwca 2022 roku. Słowak trafił do Gliwic na zasadzie transferu definitywnego z Dunajska Streda.

- Cieszę się, że trafiłem do Piasta. Dołączyłem do zespołu na zgrupowaniu i nie mogę się doczekać wspólnych treningów oraz meczów. Czekam z niecierpliwością na nową kampanię - powiedział Tomas Huk po złożeniu podpisu pod umową.

Tomas Huk jest wychowankiem MFK Kosice. W lutym 2016 roku przeszedł do DAC Dunajska Streda, gdzie rozegrał łącznie 116 spotkań, w których zdobył trzy bramki oraz zanotował tyle samo asyst. W poprzednim sezonie był kapitanem zespołu.

- Tomas może występować na środku obrony, ale dobrze czuje się również na pozycji defensywnego pomocnika. Rozegrał wiele spotkań w lidze słowackiej, a ostatnio był nawet kapitanem swojej drużyny. Będzie zawodnikiem, który pomoże naszemu zespołowi. Obserwowaliśmy go od jakiegoś czasu, dlatego jestem przekonany, że okaże się wzmocnieniem drużyny - powiedział Bogdan Wilk.

 Ernest Chalimoniuk

Źródło:

piast-gliwice.eu


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI