TRANSFERY

Oficjalnie: Israel Puerto związał się ze Śląskiem Wrocław


22 CZERWCA 2019, 15:39


ISRAEL PUERTO
WKS ŚLĄSK WROCŁAW
SEVILLA
VILLARREAL
RECREATIVO HUELVA
TRANSFERYDefensywę popularnego WKS-u wzmocnił Israel Puerto. Hiszpan związał się z wrocławskim klubem dwuletnią umową z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata.

26-latek występujący na pozycji środkowego obrońcy swoją karierę rozpoczął w andaluzyjskiej Sevilli. W sezonie 2013/2014 miał okazję zagrać nawet na Stadionie Wrocław. WKS przegrał wówczas wysoko z późniejszym triumfatorem Ligi Europejskiej, a Israel Puerto pojawił się na boisku w drugiej połowie spotkania.

Stoper regularnie grał w młodzieżowych reprezentacjach Hiszpanii, począwszy od kategorii U-17. W 2013 roku pojechał na mistrzostwa świata U-20, rozgrywając na tureckim turnieju cztery mecze. Wtedy uchodził za perspektywicznego zawodnika.

- Israel potrafi czytać grę i nie boi się brać na siebie odpowiedzialności za kierowanie linią defensywną. Cieszymy się, że trafił do nas zawodnik świetnie przygotowany zarówno pod względem taktycznym, jak i mentalnym, który ciągle chce się rozwijać – zaznacza Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

Puerto w 2014 roku odszedł z Sewilli do Villarrealu. Później grał także w Lugo, Racingu Santander, Mirandes, a ostatnio reprezentował barwy grającego na trzecim poziomie rozgrywkowym Recreativo Huelva, z którym walczył w barażach o LaLiga2. Łącznie Puerto zaliczył 5 meczów w Primera Division oraz 31 w Segunda Division.

- Doskonale pamiętam atmosferę wrocławskiego stadionu i cieszę się, że już niedługo będę mógł ponownie na nim zagrać. Zrobię wszystko co w mojej mocy, aby pomóc tej drużynie zwyciężać - mówi nowy piłkarz ekipy Trójkolorowych.

W związku z późniejszym zakończeniem rozgrywek w Hiszpanii Puerto dołączy do zespołu WKS-u na zgrupowaniu w Słowenii. W Śląsku będzie występował z piątką.

 Ernest Chalimoniuk

Źródło:

slaskwroclaw.pl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI