TRANSFERY

Oficjalnie: David Jablonsky zagra dla Cracovii


20 CZERWCA 2019, 17:00


DAVID JABLONSKY
CRACOVIA
LEWSKI SOFIA
PKO EKSTRAKLASA
CZECHY
POLSKA
TRANSFERYTuż przed wyjazdem na zgrupowanie kadra Cracovii poszerzyła się w linii defensywnej. David Jablonsky dołączył do najstarszego klubu w Polsce.

Nowy obrońca krakowskiej ekipy urodził się 8 października 1991 roku w czeskim Sokolovie. Od samego początku zainteresował się nim jednak klub z położonych nieco dalej Cieplic. W barwach FK Teplice przeszedł długą drogę od zespołów juniorskich do seniorów. Zebrane podczas niej doświadczenie uczyniło go podstawowym stoperem zespołu w latach 2012-2015. Przez ten czas w czeskiej ekstraklasie zdołał rozegrać 85 spotkań, zdobywając w ich trakcie 7 bramek. Jednokrotnie wystąpił również w barwach młodzieżowej reprezentacji Czech.

Kolejny sezon przyniósł Davidowi pierwszy zagraniczny transfer. Jako zawodnik rosyjskiego Toma Tomsk rozegrał jednak tylko jedną rundę, szybko przenosząc się do ligi bułgarskiej. W barwach Lewskiego Sofia odnalazł się bardzo szybko, z miejsca stając się podstawowym środkowym defensorem. Przez dwa lata w Bułgarii znacznie zwiększył również swoją skuteczność. Szczególnie imponujący pod tym kątem był sezon 17/18, w którym David trafił do siatki aż dziewięciokrotnie.

Przez cały swój pobyt w bułgarskiej Sofii może pochwalić się bardzo dobrą dla stopera statystyką, czyli dwunastoma golami i pięcioma asystami w 75 meczach.

 Ernest Chalimoniuk

Źródło:

cracovia.pl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI