TRANSFERY

Oficjalnie: Mateusz Hewelt golkiperem Miedzi Legnica


20 CZERWCA 2019, 16:22


MATEUSZ HEWELT
KRZYSZTOF DANIELEWICZ
MKS MIEDŹ LEGNICA
FORTUNA 1 LIGA
TRANSFERYCiąg dalszy budowy Miedzi Legnica na nowy sezon. W czwartek kontrakt z klubem podpisał Mateusz Hewelt. To 22-letni bramkarz, który do tej pory szkolił się w szkółce słynnego angielskiego Evertonu, był nawet w kadrze meczowej tej drużyny na meczach Premier League, Pucharu Anglii czy również Ligi Europy.

Nowy piłkarz Miedzi urodził się w Gdyni w 1996 roku, a w wieku ośmiu lat wyjechał z rodziną do Irlandii. Zaczynał treningi w tamtejszym Stella Maris, po czym przeniósł się do Shelbourne. W 2013 roku trafił do szkółki piłkarskiej Evertonu. Konsekwentnie, szczebel po szczeblu, piął się po piramidzie, aż wreszcie w 2015 roku podpisał profesjonalną umowę z ekipą mającą siedzibę w niebieskiej części Liverpoolu.

Występował w drużynach młodzieżowych oraz w rezerwach U-23 (dwukrotnie wygrał rozgrywki Premier League 2 Division One), będących bezpośrednim zapleczem pierwszej drużyny. Gry w seniorach niestety nie posmakował, choć był bardzo blisko - kilka razy znajdował się w kadrze meczowej Evertonu w spotkaniach w ramach Premier League, Pucharu Anglii i Ligi Europy, o czym wspomniano wyżej.

W środę Mateusz Hewelt (191 centymetrów wzrostu) przeszedł testy medyczne, a w czwartek rano podpisał 3-letni kontrakt z Miedzią. Nowym zawodnikiem pierwszoligowego klubu został również środkowy pomocnik - Krzysztof Danielewicz.

 Ernest Chalimoniuk

Źródło:

miedzlegnica.eu


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI