TRANSFERY

Oficjalnie: Ruch Chorzów znów sięga po Tomasza Foszmańczyka


29 MARCA 2019, 13:23


TOMASZ FOSZMAŃCZYK
RUCH CHORZÓW
CHOJNICZANKA CHOJNICE
POLONIA BYTOM
POLSKANiebieskich wzmocnił pomocnik Tomasz Foszmańczyk, który związał się z Ruchem umową obowiązującą do 30 czerwca 2020 roku z opcją przedłużenia.

Popularny Fosa wraca zatem na Cichą po blisko 13 latach. - Ruchowi się nie odmawia. Myślę, że każdy piłkarz ma w swoim życiorysie ten szczególny klub, któremu nie odmówi. Cieszę się, że mogłem tu powrócić i być częścią zespołu. Postaram się jak najbardziej pomóc na boisku - mówił po podpisaniu kontraktu.

Tomasz Foszmańczyk urodził się 7 lutego 1986 roku w Bytomiu. W tamtejszym MOSM rozpoczynał piłkarskie treningi. W 1999 roku trafił na Cichą, a cztery lata później jako 17-latek zadebiutował w pierwszym zespole w pucharowym meczu z Koroną Kielce. Barw ekipy Niebieskich bronił aż do lata 2006 roku. Łącznie zanotował 41 występów.

Później grał w Polonii Bytom, GKS-ie Jastrzębie, Rakowie Częstochowa, Ruchu Radzionków, Warcie Poznań, Koronie Kielce, Termalice Nieciecza i GKS-ie Katowice, a jesienią występował w Chojniczance, w barwach której rozegrał 17 spotkań na boiskach Fortuna 1 Ligi. Fosa będzie grał w Chorzowie z numerem 10 na koszulce.

 Ernest Chalimoniuk

Źródło:

ruchchorzow.com.pl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI