TRANSFERY

Oficjalnie: Bartosz Marchewka zawodnikiem GKS-u Katowice


05 MARCA 2019, 18:37


BARTOSZ MARCHEWKA
GKS
ROZWÓJ KATOWICE
FORTUNA 1 LIGA
II LIGA
POLSKA
TRANSFERY



18-latek przechodzi do Górniczego Klubu Sportowego.

W transakcji wiązanej do GKS-u Katowice na zasadzie transferu definitywnego przeszedł napastnik Bartosz Marchewka, który związał się z pierwszoligowym zespołem 2,5-letnim kontraktem z opcją przedłużenia. Marchewka to zawodnik młodego pokolenia, młodzieżowy reprezentant Polski w rocznikach U15 i U16.

Do Rozwoju Katowice na wypożyczenie trafi Kamil Kurowski, którego umowa wygaśnie wraz z końcem bieżących rozgrywek. Kurowski ma pomóc Rozwojowi w realizacji celów sportowych. To element współpracy między katowickimi klubami. Bartosz Marchewka otrzyma w GKS-ie szansę zrobienia kolejnego kroku w karierze.

- Bartosz Marchewka to młody i utalentowany piłkarz. Pomimo 18 lat od trzech sezonów występuje na poziomie drugiej ligi. Zawodnik był już zaproszony na testy sportowe rok temu, a w tym roku pojechał z drużyną na obóz do Turcji, gdzie został poddany kolejnej weryfikacji. Po obozie zapadła decyzja o jego zakontraktowaniu - mówi z pełnym przekonaniem Tadeusz Bartnik, dyrektor sportowy GKS-u Katowice.

 



Ernest Chalimoniuk

Źródło:

gkskatowice.eu


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI