TRANSFERY

Oficjalnie: Maciej Firlej przenosi się do Garbarni Kraków


19 LUTY 2019, 13:42


MACIEJ FIRLEJ
RKS GARBARNIA KRAKÓW
KORONA KIELCE
FORTUNA 1 LIGA
POLSKA
TRANSFERY22-letni napastnik Korony Kielce Maciej Firlej dołączył do ekipy Brązowych na zasadzie wypożyczenia, które obowiązywać będzie do końca obecnego sezonu.

Snajper swoją przygodę z piłką rozpoczynał w Orle Wojcieszów, skąd następnie trafił do Karkonoszy Jelenia Góra. Kolejnym udanym przystankiem 22-latka była Ślęza Wrocław, gdzie spędził dwie kampanie. W sześćdziesięciu pięciu ligowych spotkaniach zdobył 35 bramek, co natychmiast zostało zauważone przez zespoły z najwyższej klasy rozgrywkowej. Efektem tego był podpisany latem 2018 roku kontrakt z Koroną Kielce, gdzie głównie występował w trzecioligowych rezerwach.

- Jeżeli chodzi o cele indywidualne, jakie stawiam przed sobą, to na pewno chciałbym jak najwięcej grać. Jako, że jestem zawodnikiem ofensywnym, chciałbym też strzelić jak najwięcej goli. Cel dla drużyny myślę, że jest jasny tutaj dla wszystkich, czyli utrzymanie w Fortuna 1 Lidze. Będziemy się o to mocno starać - powiedział tuż po podpisaniu umowy najnowszy nabytek krakowskiej Garbarni.

- Były rozmowy z innymi klubami, jednak Garbarnia była najbardziej konkretna. Przekonała mnie rozmowa z trenerem, który powiedział mi jak wszystko tutaj wygląda i to wpłynęło na moją decyzję, że jestem w Krakowie - dodał napastnik.

 Ernest Chalimoniuk

Źródło:

garbarnia.krakow.pl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI