TRANSFERY

Oficjalnie: Lech Poznań zaprezentował Timura Żamaletdinowa


24 STYCZNIA 2019, 17:46


TIMUR ŻAMALETDINOW
LECH POZNAŃ
CSKA MOSKWA
LOTTO EKSTRAKLASA
ROSJA
TRANSFERYTimur Żamaletdinow od czwartkowego popołudnia przechodzi testy medyczne w Lechu Poznań. Po pozytywnym ich zakończeniu 21-letni napastnik zostanie wypożyczony na pół roku do ekipy popularnego Kolejorza z możliwością wykupu.

21-letni Rosjanin jest wychowankiem CSKA Moskwa. Żamaletdinow w trwającym sezonie rozegrał 17 spotkań, w których zdobył trzy bramki i dwukrotnie asystował przy trafieniach kolegów, ponadto sięgnął ze swoją drużyną po Superpuchar Rosji.

Młody gracz, który - podobnie jak Dawid Kownacki - był nominowany w 2017 roku do nagrody Golden Boy, ma już na koncie siedem występów w Lidze Mistrzów. W sezonie 2017/18 wpisał się na listę strzelców w wygranym spotkaniu przeciwko Benfice, ustalając wynik meczu na 2:1 dla CSKA. Było to dla niego debiutanckie starcie w tych rozgrywkach. 21-latek kampanię wcześniej był z kolei jednym z najlepszych strzelców Ligi Młodzieżowej, a na koncie miał wówczas sześć trafień.

Młodzieżowy reprezentant Rosji w czwartek po godzinie 15:00 wylądował na poznańskiej Ławicy, skąd udał się na badania medyczne. Te będzie przechodził aż do piątkowego południa. Po pomyślnym ich przejściu podpisze umowę ważną do 30 czerwca 2019 roku i zostanie wypożyczony do Kolejorza z opcją wykupienia.

Aktualizacja: Lech Poznań ponownie wypożyczył z CSKA Timura Żamaletdinowa do końca sezonu 2019/2020 oraz znowu zapewnił sobie opcję transferu definitywnego.

 Ernest Chalimoniuk

Źródło:

lechpoznan.pl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI