TRANSFERY

Oficjalnie: Mateusz Machaj wraca do Chrobrego Głogów


23 STYCZNIA 2019, 12:26


MATEUSZ MACHAJ
CHROBRY GŁOGÓW SA
JAGIELLONIA BIAŁYSTOK
FORTUNA 1 LIGA
TRANSFERYMateusz Machaj po półrocznej przerwie wraca do Chrobrego Głogów. Klub oraz urodzony w Głogowie piłkarz porozumieli się, efektem czego jest 3-letnia umowa.

Mateusz Machaj odchodził z Chrobrego w połowie poprzedniego roku. Po bardzo dobrym dla siebie okresie i sezonie, w którym z 16 bramkami został królem strzelców 1 Ligi i zarazem jej czołowym zawodnikiem, został wykupiony przez Jagiellonię Białystok z dobrze sobie znanym trenerem Ireneuszem Mamrotem.

Do zespołu wicemistrza Polski przedarł się dość pewnie, bo zadebiutował w nim już w 1. kolejce Lotto Ekstraklasy, a w swoim drugim występie - w spotkaniu Ligi Europy z Rio Ave - zdobył dającą Jadze zwycięstwo 1:0 bramkę. Przyczynił się tym do wyeliminowania portugalskiego rywala z rozgrywek (w drugim pojedynku było 4:4 z asystą Machaja), więc później mógł zagrać w LE jeszcze przeciwko KAA Gent.

Był czas, że dość regularnie wychodził w podstawowym składzie, jednak miejsce w jedenastce stracił w drugiej części rundy, trochę po tym, gdy odniósł uraz. Ogółem jesień zakończył na 18 występach w Jagiellonii, w tym dziesięciu w wyjściowym składzie, jednej bramce i trzech asystach. Z końcem roku został wystawiony na listę transferową, a nowy rok rozpoczął już od rozstania z białostockim klubem, który - po Lechii Gdańsk i Śląsku Wrocław - był jego trzecim ekstraklasowym w karierze.

Dla Mateusza Machaja to już trzecie wejście do Chrobrego Głogów. Zaczynał od kampanii 2010/2011 i 3 Ligi, której także został królem strzelców (również z 16 golami na koncie, razem z Szymonem Jaskułowskim z Polonii Trzebnica) i tym przyczynił się do powrotu Głogowa na drugoligowy poziom. Sam zanotował skok jeszcze wyższy, do samej Ekstraklasy. W połowie sezonu 2015/2016 - po wspomnianym okresie gry w Lechii Gdańsk oraz Śląsku Wrocław - ponownie zameldował się na Wita Stwosza.

Był po gorszym dla siebie etapie we Wrocławiu, naznaczonym problemami ze zdrowiem, więc szukał odbudowy. Stąd tym razem dłuższy pobyt, 2.5-roczny, zwieńczony całkowitą odbudową i świetnym sezonem 2017/2018 ze zdobytą koroną dla najlepszego strzelca pierwszej ligi. W tym momencie szykować może się najdłuższy, bo podpisany kontrakt obowiązuje przez 3 lata. Mateusz Machaj przychodzi więc do Chrobrego po łącznie spędzonych w nim trzech i pół latach.

W pomarańczowo-czarnych barwach głogowskiego Chrobrego zagrał w 106 meczach trzeciej oraz pierwszej ligi, a także Pucharu Polski. W nich wszystkich zdobył 43 gole i teraz ten dorobek ma sporą szansę jeszcze mocno poprawić.

 Ernest Chalimoniuk

Źródło:

chrobry-glogow.pl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI