TRANSFERY

Oficjalnie: Wisła Kraków znów ściągnęła Łukasza Burligę


22 STYCZNIA 2019, 19:16


ŁUKASZ BURLIGA
WISŁA KRAKÓW
JAGIELLONIA BIAŁYSTOK
EKSTRAKLASA
POLSKA
TRANSFERYDo zespołu Wisły Kraków dołączył 30-letni obrońca, który w przeszłości występował już z białą gwiazdą na piersi, czyli defensor Łukasz Burliga.

Doświadczony zawodnik złożył podpis pod kontraktem, który będzie ważny do końca bieżącego sezonu. Prawy obrońca znany jako popularny Bury urodził się 10 maja 1988 roku w Suchej Beskidzkiej. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Garbarzu Zembrzyce, skąd jeszcze jako trampkarz trafił pod Wawel do ekipy Białej Gwiazdy.

Z krakowskim klubem związany był aż do lutego 2016 roku, wyłączając epizody, gdy doskonalił swoje umiejętności we Flocie Świnoujście czy Ruchu Chorzów, gdzie przebywał na zasadzie wypożyczenia. Łukasz Burliga Kraków zamienił na Białystok właśnie w 2016 roku, stając się wtedy bardzo ważną postacią tamtejszej Jagiellonii.

Łączny bilans bocznego defensora dla drużyny Żółto-Czerwonych to 84 oficjalne spotkania, w tym aż 76 od pierwszej minuty. W meczach tych dorzucił dwa trafienia oraz pięć asyst. Teraz ponownie przyjdzie mu zakładać koszulkę krakowskiej Wisły.

 Ernest Chalimoniuk

Źródło:

wisla.krakow.pl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI