TRANSFERY

Oficjalnie: Jakub Bednarczyk graczem FC St. Pauli


22 STYCZNIA 2019, 11:44


JAKUB BEDNARCZYK
FC ST. PAULI
BAYER 04 LEVERKUSEN
2. BUNDESLIGA
NIEMCY
TRANSFERY20-latek przeprowadza się do drugiej Bundesligi.

FC St. Pauli za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej poinformowało o pozyskaniu na zasadzie transferu definitywnego Jakuba Bednarczyka z Bayeru Leverkusen. Prawy obrońca po pozytywnym przejściu testów medycznych związał się z nowym pracodawcą kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2021 roku.

Umowa może zostać przedłużona o następny sezon. Młodzieżowy reprezentant Polski występował w barwach zespołu popularnych Aptekarzy od lipca 2011 roku, kiedy to trafił do akademii niemieckiego klubu z SV Bergisch Gladbach 09, gdzie stawiał pierwsze piłkarskie kroki. Defensor z powodzeniem przechodził przez kolejne szczeble wiekowe na BayArena, by w końcu zadebiutować dla seniorskiej drużyny.

Jakub Bednarczyk w aktualnej kampanii rozegrał zaledwie jedno spotkanie (zagrał osiem minut w ramach Ligi Europy przeciwko AEK-owi Larnaka). Portal "Transfermarkt.de" wycenia perspektywicznego zawodnika na 250 tysięcy euro. Przypomnijmy, że na co dzień koszulkę FC St. Pauli przywdziewa Waldemar Sobota.

 Ernest Chalimoniuk

Źródło:

fcstpauli.com


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI