TRANSFERY

Oficjalnie: Justinas Marazas zasilił szeregi Wisły Płock


16 STYCZNIA 2019, 13:07


JUSTINAS MARAZAS
WISŁA PŁOCK
TRAKAI
LOTTO EKSTRAKLASA
POLSKA
LITWA
TRANSFERY18-letni zawodnik FK Trakai - Justinas Marazas przyleciał we wtorek do Polski.

Młodzieżowy reprezentant Litwy w środę przejdzie testy medyczne przed dołączeniem do Wisły Płock. Justinas Marazas to ofensywnie usposobiony pomocnik, występujący najczęściej na prawej stronie boiska. Bez problemów może jednak zagrać również po przeciwległej stronie oraz jako rozgrywający. Zdarzało się również, że grał jako atakujący. Urodzony 23 lutego 2000 Litwin w 2018 roku wystąpił w 30 spotkaniach FK Trakai, w których zdobył 7 bramek i zanotował 3 asysty.

Pod koniec roku zadebiutował także w reprezentacji do lat 21 i w meczu z rówieśnikami z Finlandii strzelił debiutanckiego gola dla kadry młodzieżowej. Wcześniej z powodzeniem grał w drużynie Litwy U-19, a zainteresowanie jego osobą w kontekście gry w pierwszej reprezentacji wyrażał selekcjoner Edgaras Jankauskas. Od czerwca do października ubiegłego roku miał okazję trenować pod skrzydłami obecnego szkoleniowca popularnych Nafciarzy, czyli Kibu Vicunii.

- Justinas to szybki, lewonożny zawodnik, który grał jednak przede wszystkim na prawej pomocy, ale oczywiście może też występować po lewej stronie czy w środku na dziesiątce. Dobrze czuje się w grze kombinacyjnej, zawsze był bramkostrzelny, mimo, iż nie jest napastnikiem. Ma też dobre uderzenie z dystansu, jest pracowity i młody, ale kiedy graliśmy mecze w kwalifikacjach Ligi Europy chociażby z Partizanem Belgrad grał dobrze - charakteryzował go hiszpański szkoleniowiec.

 Ernest Chalimoniuk

Źródło:

wisla-plock.pl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI