TRANSFERY

Oficjalnie: Jagiellonia Białystok przechwyciła Zorana Arsenicia


16 STYCZNIA 2019, 11:51


ZORAN ARSENIĆ
JAGIELLONIA BIAŁYSTOK
WISŁA KRAKÓW
EKSTRAKLASA
POLSKA
TRANSFERYLinia defensywna Żółto-Czerwonych doznała bardzo poważnego wzmocnienia. Nowym piłkarzem Jagiellonii Białystok został w środę Zoran Arsenić, który podpisał z podlaskim klubem 3,5-letnią umowę ważną do 30 czerwca 2022 roku.

24-letni Zoran Arsenić przychodzi do Jagiellonii jako wolny zawodnik, po tym jak kilkanaście dni temu rozwiązał swój kontrakt z Wisłą Kraków ze względu na ostatnie problemy finansowe oraz właścicielskie krakowskiego klubu. Mierzący 188 centymetrów wzrostu chorwacki stoper na co dzień występuje na pozycji środkowego obrońcy, ale radzi sobie również na obu bokach defensywy.

Zoran Arsenić urodził się 2 czerwca 1994 roku w Osijeku i jest wychowankiem miejscowego klubu NK Osijek, w którym gra obecnie były obrońca Jagiellonii Białystok - Gutieri Tomelin. W wieku 17 lat chorwacki stoper trafił do trzecioligowego NK Visnjevac, ale już po roku wrócił do macierzystego klubu. W lipcu 2013 roku były zawodnik Wisły Kraków zadebiutował w chorwackiej najwyższej klasie rozgrywkowej, rozgrywając 50 minut w spotkaniu z NK Lokomotiva Zagrzeb (1:2), po czym kolejne dwa sezony spędził na wypożyczeniach w zespołach drugoligowych.

W rozgrywkach 2013/2014 reprezentował barwy ekipy HNK Segesta, a rok później jego drużyną było NK Sesvete. W sumie na zapleczu chorwackiej ekstraklasy rozegrał 39 spotkań, w których zdołał dwukrotnie wpisać się na listę strzelców.

Po zebraniu bardzo cennego doświadczenia Zoran Arsenić otrzymał prawdziwą szansę w NK Osijek, grając regularnie przez półtora roku dla tego zespołu. W tym czasie zanotował 41 występów w najwyższej klasie rozgrywkowej, w których zaliczył cztery asysty. W styczniu 2017 roku Chorwat zdecydował się na podpisanie ważnego od lata kontraktu z Wisłą Kraków, co skończyło się dla niego przesunięciem do rezerw NK Osijek i niespodziewaną półroczną przerwą w grze.

Przez półtora roku gry w Krakowie, przy ulicy Reymonta, 24-letni zawodnik szybko zapracował sobie na miano jednego z lepszych obrońców w Ekstraklasie. Arsenić był bowiem jednym z filarów Białej Gwiazdy, rozgrywając dla niej 43 mecze ligowe. W poprzednim sezonie Chorwat imponował również pod bramką rywala - zanotował 3 gole i 6 asyst. Jedno jego trafienie było bardzo bolesne dla Jagi - w maju przesądził o wygranej Wisły Kraków przy Słonecznej 1:0, która okazała się kluczowa w kontekście przegranej batalii Żółto-Czerwonych o mistrzostwo Polski.

W obecnych rozgrywkach rosły defensor rozegrał 12 spotkań w Lotto Ekstraklasie. Byłoby ich zapewne zdecydowanie więcej, gdyby nie kontuzja, która wyeliminowała chorwackiego zawodnika z pierwszych kolejek trwającej kampanii.

Zoran Arsenić, który będzie występował z numerem 16, jest drugim zimowym nabytkiem Żółto-Czerwonych. Wcześniej kontrakt z Jagą podpisał 22-letni prawy obrońca ze Słowacji, Andrej Kadlec, który przyjechał do Polski ze Spartaka Trnawa.

 Ernest Chalimoniuk

Źródło:

jagiellonia.pl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI