TRANSFERY

Oficjalnie: Roman Bezjak zawodnikiem APOEL-u Nikozja


14 STYCZNIA 2019, 16:04


ROMAN BEZJAK
APOEL NIKOZJA
JAGIELLONIA BIAŁYSTOK
EKSTRAKLASA
SŁOWENIA
TRANSFERYRoman Bezjak odchodzi z Jagiellonii Białystok. Słoweński napastnik w poniedziałek został nowym piłkarzem cypryjskiego APOEL-u Nikozja.

Bezjak, który przyszedł do Jagiellonii na zasadzie transferu definitywnego z niemieckiego SV Darmstadt, reprezentował żółto-czerwone barwy przez rok. W rundzie wiosennej rozegrał 14 meczów, w których strzelił trzy gole i zanotował jedną asystę, dokładając cegiełkę do zdobycia przez Jagę wicemistrzostwa Polski.

W obecnych rozgrywkach Roman zagrał dla Jagiellonii w 18 spotkaniach oficjalnych, w których trzykrotnie trafiał do siatki rywala i tyle samo razy asystował przy trafieniach kolegów. W międzyczasie 29-letni napastnik, wraz z Nemanją Mitroviciem, był również regularnie powoływany do reprezentacji Słowenii.

Łączny bilans Romana Bezjaka w podlaskim klubie to 32 mecze (23 od pierwszej minuty), 6 bramek oraz 4 asysty. Nowa ekipa Słoweńca, APOEL Nikozja, to aktualny mistrz Cypru, który tym mianem może się pochwalić nieprzerwanie od sześciu lat. Zespół Paolo Tramezzaniego również teraz jest liderem cypryjskiej ekstraklasy.

 Ernest Chalimoniuk

Źródło:

jagiellonia.pl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI