TRANSFERY

Oficjalnie: Jakub Bartkowski zasilił Pogoń Szczecin


11 STYCZNIA 2019, 22:12


JAKUB BARTKOWSKI
POGOŃ SZCZECIN
WISŁA KRAKÓW SA
EKSTRAKLASA
POLSKA
TRANSFERYJakub Bartkowski trzecim zimowym wzmocnieniem Pogoni Szczecin.

27-letni prawy obrońca związał się 2,5-letnią umową z Dumą Pomorza z opcją przedłużenia o kolejny sezon. Zawodnik urodził się 7 listopada 1991 roku w Łodzi. Występował dotychczas w trzech profesjonalnych klubach - Widzewie Łódź, Wigrach Suwałki i Wiśle Kraków, ale jego pierwszym zespołem była LKS Różyca. Do Pogoni dołącza po rozwiązaniu kontraktu z drużyną popularnej Białej Gwiazdy.

Defensor rozegrał w swojej karierze 91 meczów w Ekstraklasie (3 gole) oraz 79 spotkań w pierwszej lidze (3 bramki). W tej kampanii był podstawowym graczem zespołu prowadzonego przez Macieja Stolarczyka. - Trafia do nas piłkarz, który może wnieść dużo dobrego do linii obrony. Większa rywalizacja w ekipie przekłada się na jakość i na to liczymy. Witamy Kubę na pokładzie - mówi Dariusz Adamczuk.

Bartkowski w piątek wieczorem dołączy do drużyny przebywającej na zgrupowaniu w nadmorskiej Pogorzelicy. W sobotę wróci z zespołem do Szczecina, a we wtorek wyleci na zgrupowanie do tureckiego Belek. Będzie występował z numerem 2. Wcześniej szeregi Pogoni wzmocnili Fin Santeri Hostikka i Japończyk Jin Izumisawa.

 Ernest Chalimoniuk

Źródło:

pogonszczecin.pl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI