TRANSFERY

Oficjalnie: Andrej Kadlec zasilił szeregi Jagiellonii Białystok


07 STYCZNIA 2019, 14:15


ANDREJ KADLEC
JAGIELLONIA BIAŁYSTOK
FC SPARTAK TRNAWA
LOTTO EKSTRAKLASA
TRANSFERYPierwszym zimowym wzmocnieniem Jagiellonii Białystok został 22-letni prawy obrońca, Andrej Kadlec. Słowak przenosi się do Białegostoku ze Spartaka Trnawa i podpisał z Żółto-Czerwonymi 3,5-letnią umową ważną do 30 czerwca 2022 roku.

Nowy zawodnik podlaskiego zespołu jest wychowankiem siedmiokrotnego mistrza Słowacji, MSK Zilina. Wszystko co najlepsze w dotychczasowej karierze piłkarskiej 22-latka wydarzyło się jednak już po przenosinach do Spartaka Trnava. W pierwszej drużynie Białych Aniołów rozegrał 83 spotkania, strzelił 3 gole oraz zaliczył 6 asyst.

W zeszłym sezonie był podstawowym elementem w mistrzowskiej układance serbskiego szkoleniowca Nestora El Maestro. Spartak sprawił sporą sensację i po 45 latach ponownie sięgnął po tytuł najlepszej drużyny w kraju. Andrej rozegrał wówczas 28 meczów, strzelił 3 gole i zaliczył 4 asysty. Dzięki temu zespół z Trnawy mógł sprawdzić się w europejskich pucharach, gdzie wygrał ze znanymi klubami.

Zrinjski Mostar, Legia Warszawa i Crvena Zvezda w eliminacjach do Ligi Mistrzów oraz Olimpia Ljubljana w eliminacjach do Ligi Europy. Kadlec zagrał we wszystkich tych spotkaniach od pierwszej do ostatniej minuty. Przed odniesioną w listopadzie kontuzją zdążył zagrać także przeciwko Anderlechtowi, Fenerbahce oraz Dinamo Zagrzeb w fazie grupowej Ligi Europy. W Jagiellonii grać będzie z numerem 2.

 Ernest Chalimoniuk

Źródło:

jagiellonia.pl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI