TRANSFERY

Oficjalnie: Jin Izumisawa zagra w Pogoni Szczecin


05 STYCZNIA 2019, 14:15


JIN IZUMISAWA
POGOŃ SZCZECIN
GAMBA OSAKA
LOTTO EKSTRAKLASA
JAPONIA
TRANSFERYJin Izumisawa drugim zimowym wzmocnieniem Pogoni Szczecin. 27-letni Japończyk trafił do ekstraklasowej ekipy jako wolny zawodnik. Związał się dwuletnią umową z Dumą Pomorza z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Ofensywny zawodnik urodził się 17 grudnia 1991 roku w miejscowości Chiba. Występował dotychczas w trzech profesjonalnych klubach - Omiya Ardija, Gamba Osaka oraz Tokyo Verdy. Do Pogoni dołącza po wygaśnięciu kontraktu z drużyną z Osaki, która od wielu lat z powodzeniem gra w najwyższej klasie rozgrywkowej w Japonii. Izumisawa to szósty w historii Pogoni piłkarz narodowości japońskiej.

Nowy nabytek reprezentował swoją ojczyznę na 27. Letniej Uniwersjadzie w Kazaniu. Dotychczas występował tylko w Japonii. Zagrał 70 meczów w J-League (5 goli) i 58 spotkań w J2-League (10 goli). - Transfer Jina ma dać nam sporo jakości na skrzydłach. Jest to piłkarz z doświadczeniem w lidze japońskiej, a więc silniejszej od naszej. Liczymy, że jego przybycie da fanom radość - mówi Dariusz Adamczuk.

Izumisawa na początku stycznia przyleciał do Szczecina. Przez dwa dni przechodził badania medyczne, a następnie podpisał umowę. W najbliższych dniach razem z pozostałymi Portowcami rozpocznie przygotowania do wiosennej części kampanii.

 Ernest Chalimoniuk

Źródło:

pogonszczecin.pl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI