TRANSFERY

Oficjalnie: Luis Rocha zawodnikiem Legii Warszawa


03 STYCZNIA 2019, 20:48


LUIS ROCHA
LEGIA WARSZAWA
PANETOLIKOS
VITORIA GUIMARAES
EKSTRAKLASA
TRANSFERYWystępujący na lewej obronie lub lewej pomocy Luis Rocha po odbyciu testów medycznych podpisał półtoraroczny kontrakt (opcja przedłużenia) z Legią Warszawa. 25-letni Portugalczyk to były młodzieżowy reprezentant swojego kraju, który w swoim piłkarskim CV ma m.in. Vitorię Guimaraes oraz Panetolikos.

Rocha już jako 19-latek zadebiutował w lidze portugalskiej, w której rozegrał łącznie 38 meczów. W Vitorii, gdzie sukcesywnie wkraczał w seniorski futbol przechodząc najpierw z akademii do rezerw, a następnie do pierwszej drużyny, występował razem z podstawowym zawodnikiem mistrza Polski i swoim rówieśnikiem - Cafu.

Z zespołem, który często stanowił najpoważniejszą przeszkodę dla wielkiej portugalskiej trójki Porto - Benfica - Sporting, grał w fazie grupowej Ligi Europy i zdobył Puchar Portugalii. Od trzech sezonów wszechstronny zawodnik reprezentował barwy Panetolikosu, w którym wystąpił w 57 spotkaniach i strzelił dwie bramki. Jego ex-ekipa aktualnie zajmuje szóstą lokatę w greckiej Super Lidze.

Rocha był młodzieżowym reprezentantem Portugali. W kategoriach U-16 i U-17 zaliczył 15 meczów. Absolwent akademii Vitorii w czwartkowy wieczór przyleciał do Warszawy. Natomiast w weekend przeprowadzono niezbędne badania medyczne.

 Ernest Chalimoniuk

Źródło:

legia.com


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI