POLSKA

Oficjalnie: Vitezslav Lavicka menedżerem Śląska Wrocław


03 STYCZNIA 2019, 19:58


VITEZSLAV LAVICKA
ŚLĄSK WROCŁAW
SPARTA PRAGA
LOTTO EKSTRAKLASA
POLSKA
CZECHYVitezslav Lavicka został nowym szkoleniowcem Śląska. Czeski trener związał się z wrocławskim klubem półtoraroczną umową z opcją przedłużenia o dwa sezony.

Vitezslav Lavicka jest doświadczonym menedżerem, bowiem ma 55 lat. Jako piłkarz przez większość kariery związany był ze Spartą Praga, z którą zdobył siedem mistrzowskich tytułów. Obecnie uchodzi za jednego z najlepszych czeskich trenerów. Dwukrotnie wybierany był szkoleniowcem roku w swojej ojczyźnie. W 2006 roku doprowadził Slovana Liberec do mistrzostwa Czech, a w 2014 roku powtórzył to osiągnięcie ze Spartą Praga, sięgając również po krajowy puchar.

Lavicka osiągał sukcesy nie tylko w ojczyźnie. Na uznanie zapracował w Australii, gdzie zdobył mistrzostwo z Sydney FC, odbierając przy tym wyróżnienie dla najlepszego trenera ligi. W 2015 roku został selekcjonerem kadry Czech U-21. Wywalczył z nią awans na Euro rozgrywane w ubiegłym roku na polskich boiskach.

- Vitezslav Lavicka posiada bogaty trenerski dorobek oraz zdobywał mistrzowskie tytuły z trzema różnymi klubami. Jest perfekcjonistą, odciskał wyraźne piętno na prowadzonych przez siebie drużynach, które zawsze charakteryzowały się bardzo dobrą organizacją gry. Ponadto to człowiek obdarzony wielką charyzmą, wiedzący jak zarządzać szatnią. A co dla nas istotne, niejednokrotnie pokazywał, że potrafi wprowadzać do składu młodych zawodników. Jesteśmy przekonani, iż da naszemu zespołowi nowy bodziec pracy - powiedział dyrektor sportowy Dariusz Sztylka.

Do sztabu szkoleniowego dołączy czeski współpracownik Vitezslava Lavicki - Zdenek Svoboda, który będzie pełnił funkcję drugiego menedżera Śląska Wrocław.

 Ernest Chalimoniuk

Źródło:

slaskwroclaw.pl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI