TRANSFERY

Oficjalnie: Santeri Hostikka zawodnikiem Pogoni Szczecin


20 GRUDNIA 2018, 15:19


SANTERI HOSTIKKA
POGOŃ SZCZECIN
FC LAHTI
EKSTRAKLASA
POLSKA
FINLANDIA
TRANSFERYSanteri Hostikka premierowym zimowym wzmocnieniem Pogoni Szczecin. 21-letni Fin związał się 3,5-letnią umową z drużyną znaną jako Duma Pomorza.

Zawodnik urodził się 30 września 1997 roku w miejscowości Jarvenpaa. Występował dotychczas w dwóch klubach - Pallokerho Keski-Uusimaa oraz FC Lahti. Do szczecińskiej Pogoni dołącza po wygaśnięciu kontraktu z drugim z wymienionych zespołów, który oczywiście występuje w najwyższej klasie rozgrywkowej w Finlandii.

Nowy nabytek od lat reprezentował juniorskie oraz młodzieżowe kadry swojej ojczyzny. Ostatnio występował dla reprezentacji do lat 21. W styczniu 2018 roku powołany był też na mecz pierwszej reprezentacji Finlandii z Jordanią. Wówczas jednak przesiedział spotkanie na ławce i wciąż czeka na debiut w dorosłej kadrze.

- Santeri nie przyszedł do nas za darmo, ponieważ musimy wypłacić ekwiwalent za wyszkolenie, ale myślę, że to inwestycja i pieniądze się zwrócą. Wierzymy w tego chłopaka, trener ocenił go pozytywnie. Miał propozycję spoza Polski, ale wybrał Pogoń, bo wierzy, że może zrobić kolejny krok w swojej karierze. Trafić na stałe do reprezentacji. Życie na przykładach Hamalainena i Forsella pokazuje, że Finowie dobrze w Polsce się aklimatyzują. Trener też ma ciekawe doświadczenia z piłkarzami ze Skandynawii grającymi w Niemczech - mówi Dariusz Adamczuk.

Santeri Hostikka po podpisaniu umowy z ekstraklasową drużyną wrócił do Finlandii. W styczniu razem z pozostałymi Portowcami rozpocznie przygotowania do wiosennej części kampanii. Będzie występował z numerem 16 na koszulce.

 Ernest Chalimoniuk

Źródło:

pogonszczecin.pl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI