POLSKA

Oficjalnie: Garbarnia Kraków przedstawiła Bogusława Pietrzaka


16 PAŹDZIERNIKA 2018, 13:25


BOGUSŁAW PIETRZAK
MIROSŁAW HAJDO
GARBARNIA KRAKÓW
FORTUNA 1 LIGA
II LIGA
POLSKAGarbarnia Kraków za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej poinformowała o tym, że Mirosław Hajdo nie jest już trenerem pierwszoligowej drużyny. Nowym szkoleniowcem Brązowych został Bogusław Pietrzak.

Bogusław Pietrzak był szkoleniowcem seniorów m.in. ŁKS-u, Ruchu, Pogoni Szczecin i Piasta Gliwice. Ostatnie dziesięć lat spędził w Chorzowie przy ulicy Cichej, gdzie najpierw objął pierwszy zespół Niebieskich, następnie był koordynatorem szkolenia młodzieży, zajmował się skautingiem, a także pełnił funkcję menedżera.

Mirosław Hajdo z powodzeniem był związany z drużyną popularnych Brązowych od 9 września 2014 roku. Pracę w Garbarni rozpoczynał na szczeblu trzeciej ligi małopolsko-świętokrzyskiej. W kampanii 2015/2016 ekipa ze stolicy Małopolski po wygraniu rywalizacji grupowej minimalnie uległa w barażowym dwumeczu.

W sezonie następnym Mirosław Hajdo wywalczył awans do drugiej ligi, z kolei rok później po wygranym barażu z Pogonią Siedlce, Garbarnia Kraków po 44 latach przerwy ponownie awansowała na zaplecze Lotto Ekstraklasy.

 Ernest Chalimoniuk

Źródło:

garbarnia.krakow.pl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI