TRANSFERY

Oficjalnie: Chrobry Głogów zaprezentował Szymona Drewniaka


28 WRZEŚNIA 2018, 12:16


SZYMON DREWNIAK
CHROBRY GŁOGÓW
LECH POZNAŃ
CRACOVIA
FORTUNA 1 LIGA
TRANSFERYSzymon Drewniak po raz drugi został piłkarzem Chrobrego Głogów. 25-letni środkowy pomocnik, który w ubiegłym sezonie wystąpił w 21 meczach Lotto Ekstraklasy, podpisał z pierwszoligowym klubem dwuletni kontrakt.

Wychowanek Lecha Poznań, w którym zagrał łącznie 35-krotnie w Ekstraklasie, po raz pierwszy trafił do Chrobrego w połowie 2015 roku. Kampania 2015/2016 była jak dotąd najlepszą dla Pomarańczowo-Czarnych, bowiem zespół zajął w niej szóste miejsce, a Drewniak pełnił w drużynie podstawową rolę - wystąpił 33 razy, zaliczając w lidze trzy bramki oraz sześć asyst.

Po tym dobrym okresie wrócił do najwyższej ligi. W sezonie 2016/2017 był zawodnikiem Górnika Łęczna (29/5), z którym jednak spadł do niższej klasy rozgrywkowej. Indywidualnie się obronił i pozostał w Ekstraklasie, tym razem w barwach Cracovii. Ubiegłą kampanię zakończył na 21 występach. Ten ostatni w ekipie trenera Michała Probierza miał miejsce w marcu tego roku.

W sierpniu Szymon Drewniak rozwiązał umowę z krakowskim klubem i jako wolny piłkarz przechodzi do dobrze mu znanego Chrobrego Głogów.

 Ernest Chalimoniuk

Źródło:

chrobry-glogow.pl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI