TRANSFERY

Oficjalnie: Paweł Brożek ponownie w Wiśle Kraków


21 WRZEŚNIA 2018, 14:04


PAWEŁ BROŻEK
MACIEJ STOLARCZYK
WISŁA KRAKÓW
EKSTRAKLASA
POLSKA
TRANSFERYPaweł Brożek koszulkę Białej Gwiazdy zakładał 398 razy, strzelając we wszystkich możliwych rozgrywkach 166 bramek. Brozio wraca do zespołu krakowskiej Wisły, by swoim doświadczeniem wspomóc podopiecznych Macieja Stolarczyka. Kontrakt napastnika obowiązuje do zakończenia trwającego sezonu.

W maju tego roku Brozio pożegnał się ze stadionem przy ulicy Reymonta zdobywając fantastycznego gola w ostatniej akcji meczu, która dała Wiślakom cenny remis z poznańskim Lechem. Po raz ostatni w barwach drużyny, w której spędził niemal całą karierę, zagrał tydzień później w Zabrzu przeciwko Górnikowi.

Paweł z białą gwiazdą na piersi, z krótkimi przerwami, występował przez niemal dwadzieścia lat. W samej tylko Ekstraklasie zagrał dla Wisły 323 spotkania, strzelając w nich 135 bramek, stając się drugim w kolejności najlepszym strzelcem klubu, ustępując jedynie legendarnemu Kazimierzowi Kmiecikowi (152).

Paweł Brożek związał się ponownie z Wisłą Kraków umową, która obowiązywać będzie do końca czerwca 2019 roku. Portal "Transfermarkt.de" wycenia doświadczonego snajpera na 150 tysięcy euro.

 Ernest Chalimoniuk

Źródło:

wisla.krakow.pl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI