TRANSFERY

Oficjalnie: Artur Sobiech piłkarzem Lechii Gdańsk


09 SIERPNIA 2018, 12:23


ARTUR SOBIECH
LECHIA GDAŃSK
SV DARMSTADT 98
LOTTO EKSTRAKLASA
NIEMCY
TRANSFERYArtur Sobiech podpisał kontrakt z Lechią Gdańsk. 28-letni napastnik związał się z Biało-Zielonymi 3-letnią umową, która obowiązywać będzie do 30 czerwca 2021 roku. Zawodnik przeszedł do Lechii na zasadzie transferu definitywnego.

Sobiech urodził się w Rudzie Śląskiej, gdzie rozpoczął swoją karierę piłkarską w drużynach juniorskich miejscowego klubu, Grunwaldu. Po roku przeniósł się do Ruchu Chorzów, w którym na początku występował w zespołach młodzieżowych, w tym także w Młodej Ekstraklasie. W sezonie 2008/09 zadebiutował w Ekstraklasie, a łącznie wystąpił w 19 spotkaniach, w których zdobył dwie bramki.

W kolejnym sezonie Sobiech stworzył w Ruchu duet środkowych napastników z Andrzejem Niedzielanem, strzelając w 28 meczach 10 bramek. Dobrą postawą na boisku zapracował na powołanie do reprezentacji Polski, w której zadebiutował w maju 2010 roku w spotkaniu przeciwko Finlandii. Na początku sierpnia 2010 roku przeniósł się do Polonii Warszawa, a kwota transferu wyniosła blisko 4 miliony złotych. Dla warszawskiego klubu zdobył dziewięć goli w 27 występach.

30 czerwca 2011 roku podpisał trzyletni kontrakt z Hannoverem 96, a Polonia otrzymała za swojego zawodnika 1,25 mln euro. Klub występujący na HDI-Arena reprezentował przez sześć lat, w których trakcie zaznał goryczy porażki i smaku zwycięstwa. Wraz z Hannoverem spadł z Bundesligi na jej zaplecze, ale po roku wrócił do elity. Łącznie dla Die Roten wystąpił w 145 spotkaniach, w których zdobył 28 bramek. W 2. Bundeslidze pełnił także funkcję kapitana zespołu. 20 lipca 2017 zdecydował się podpisać dwuletni kontrakt z drugoligowym SV Darmstadt 98. W nowym klubie zagrał w 23 meczach i trzykrotnie wpisywał się na listę strzelców.

W reprezentacji Polski zagrał w 13 spotkaniach, w których dwa razy znalazł drogę do bramki przeciwników. Sobiech wystąpił w jednym meczu Biało-Czerwonych, które było rozgrywane na Stadionie Energa Gdańsk, gdzie Polacy pokonali Danię 3:2. Uczestniczył także w EURO 2012.

 Redakcja

Źródło:

lechia.pl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI