TRANSFERY

Oficjalnie: Adam Kokoszka graczem Zagłębia Sosnowiec


01 SIERPNIA 2018, 14:52


ADAM KOKOSZKA
ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC
ŚLĄSK WROCŁAW
LOTTO EKSTRAKLASA
TRANSFERYNowym piłkarzem Zagłębia został Adam Kokoszka.

11-krotny reprezentant Polski podpisał w środę roczny kontrakt z opcją przedłużenia go o kolejne 12 miesięcy. W sosnowieckiej drużynie będzie grał z numerem 3. - Moje przejście do Zagłębia to w pierwszym rzędzie zasługa trenera Dariusza Dudka, którego znam bardzo dobrze ze wspólnej pracy w Śląsku Wrocław - przyznaje Kokoszka, który właśnie w Sosnowcu zamierza odbudować swoją formę sportową.

- Dlaczego Zagłębie? To klub bardzo dobrze poukładany, mający świetną bazę treningową. Mogłem się o tym przekonać, gdy w barwach Śląska grałem tutaj sparing. Poza tym Zagłębie awansowało do Ekstraklasy i cały czas się rozwija. Chciałbym wrócić do wysokiej dyspozycji i pomóc nowej drużynie - zapewnia nabytek sosnowiczan.

Kokoszka to wychowanek Beskidu Andrychów, mogący się pochwalić występem na Euro 2008. Przez wiele lat grał w drugiej drużynie Wisły Kraków. W pierwszym składzie Białej Gwiazdy zadebiutował za kadencji Dana Petrescu 4 sierpnia 2006 w spotkaniu z Arką Gdynia. Do tej pory w polskiej lidze rozegrał 161 meczów, strzelając 6 bramek. Od sezonu 2008/2009 był zawodnikiem włoskiego Empoli FC. W barwach tego klubu występującego wówczas w Serie B rozegrał 43 spotkania.

19 stycznia 2011 roku wypożyczony został do Polonii Warszawa, zaś po rundzie wiosennej sezonu 2010/11, definitywnie wykupiony przez warszawski klub. Z Polonią związał się 3-letnią umową, która 27 lutego 2013 rozstała rozwiązana za porozumieniem stron. Dzień później Kokoszka podpisał kontrakt ze Śląskiem Wrocław. W lipcu 2014 parafował trzyletnią umowę z rosyjskim Torpedo Moskwa. W lipcu 2015 podpisał dwuletni kontrakt ze Śląskiem Wrocław, skąd przeniósł się właśnie do Sosnowca.

 Redakcja

Źródło:

zaglebie.eu


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI