POLSKA

Sławomir Peszko zdyskwalifikowany na trzy miesiące


25 LIPCA 2018, 16:52


SŁAWOMIR PESZKO
LECHIA GDAŃSK
JAGIELLONIA BIAŁYSTOK
LOTTO EKSTRAKLASA
POLSKANa zawodnika Lechii Gdańsk - Sławomira Peszkę, nałożono karę trzech miesięcy bezwzględnej dyskwalifikacji oraz karę finansową w wysokości 30 tysięcy złotych. Zawodnik otrzymał samoistną czerwoną kartkę w meczu Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk w 1. kolejce Lotto Ekstraklasy.

- Zachowanie piłkarza odbiegało od przyjętych norm i reguł. Nie miało sportowego charakteru, a przede wszystkim nosiło znamiona działania umyślnego i nie związanego z grą w piłkę nożną. Z materiału dowodowego zgromadzonego przez Komisję Ligi wynikało, że zawodnik pozbawiony był realnej szansy na odbiór piłki - tłumaczył po posiedzeniu przewodniczący KL Jarosław Poturnicki.

- Komisja podkreśla, że takie działanie nie ma nic wspólnego z rywalizacją sportową. Konsekwencje tego zachowania mogły być drastyczne dla faulowanego i narazić go na długotrwałą kontuzję. W ocenie Komisji nałożona kara jest adekwatna do przewinienia, zaś wysokość kary została ustalona po analizie sytuacji i wysłuchania wyjaśnień piłkarza Lechii - dodał przewodniczący.

Na zawodnika Jagiellonii Białystok - Guilherme, nałożono karę dyskwalifikacji w 1 meczu Lotto Ekstraklasy. Zawodnik otrzymał samoistną czerwoną kartkę w meczu Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk w 1. kolejce.Redakcja

Źródło:

ekstraklasa.org


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI