TRANSFERY

Oficjalnie: Damjan Bohar nabytkiem Zagłębia Lubin


11 LIPCA 2018, 10:37


DAMJAN BOHAR
ZAGŁĘBIE LUBIN
NK MARIBOR
LOTTO EKSTRAKLASA
POLSKA
TRANSFERYDamjan Bohar urodził się w słoweńskim 20-tysięcznym miasteczku Murska Sobota. Nowy zawodnik Miedziowych karierę zaczynał w zespole ND Mura. Łącznie dla tego klubu wystąpił 121 razy i zdobył 27 bramek.

Następnie, w maju 2013 roku, Bohar podpisał umowę z jednym z największych słoweńskich klubów - NK Maribor. Ten krok okazał się być słuszny, bo to właśnie w Mariborze nowy nabytek lubińskiego klubu święcił jak dotąd największe sukcesy. Będąc w tym klubie zadebiutował również w reprezentacji Słowenii.

Po pięciu latach gry, rozegraniu 191 meczów, zdobyciu 27 bramek, trzech tytułów mistrzowskich i Pucharu Słowenii, skrzydłowy zdecydował o kontynuowaniu kariery poza granicami kraju. Do polskiego klubu przychodzi jako świeżo upieczony uczestnik fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Łącznie w poprzedniej edycji tych rozgrywek zanotował 10 meczów, w których zdobył jedną bramkę - 13 września 2017 roku w spotkaniu fazy grupowej ze Spartakiem Moskwa (ogółem w Champions League ma dwa gole). W minionym sezonie Bohar zagrał w 34 meczach, w których zdobył pięć bramek i zanotował dwie asysty. Prawonożny dynamiczny pomocnik związał się z Miedziowymi trzyletnią umową. W ekstraklasowym klubie zagra z numerem 39.

- Damjan Bohar to skrzydłowy o nietuzinkowych umiejętnościach i sporym potencjale. Cieszymy się, że do nas dołączył, bo to pokazuje, że klub odpowiednio się rozwija i podążą we właściwym kierunku. Wierzymy, że doświadczenie zdobyte w lidze słoweńskiej oraz na arenie międzynarodowej Damjan przekuje na polskie boiska. To ambitny zawodnik, który chce zdobywać trofea i znów grać w europejskich pucharach, dlatego cieszymy się, że swoje marzenia i ambicje chce realizować właśnie w KGHM Zagłębiu - mówił Michał Żewłakow, dyrektor sportowy klubu.

 Redakcja

Źródło:

zaglebie.com


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI