TRANSFERY

Oficjalnie: Vladislav Sirotov zasilił Zagłębie Lubin


11 LIPCA 2018, 09:50


VLADISLAV SIROTOV
ZAGŁĘBIE LUBIN
ZENIT SANKT PETERSBURG
POLSKA
ROSJA
TRANSFERYNowy gracz KGHM Zagłębia jest wychowankiem Zenita Sankt Petersburg. Pierwszy sezon w seniorskim futbolu spędził w jego satelickim klubie - FK Smena-Zenit, wówczas występującym na drugim poziomie rozgrywkowym. Oprócz tego Vladislav grał dla FK Tosno, FK Znamia Truda oraz Szynnika Jarosław. Sirotov jest byłym reprezentantem Rosji do lat 19 i 20.

Ze względu na bardzo dużą rywalizację w pierwszej drużynie, lewonożny zawodnik w minionym sezonie występował w grających na zapleczu rosyjskiej ekstraklasy rezerwach. Dla Zenita-2 St. Petersburg zagrał 37 meczów, w których zdobył pięć bramek i zanotował pięć asyst. Był jednym z najlepszych zawodników drugiego poziomu rozgrywkowego w Rosji.

- Cieszymy się, że Vladislav Sirotov został nowym zawodnikiem KGHM Zagłębia. To bardzo uzdolniony i stosunkowo młody skrzydłowy, który przechodzi do Lubina z bardzo silnego zespołu. W pierwszej drużynie Zenita na pozycjach skrzydłowych panuje wielka rywalizacja - powiedział po złożeniu podpisów na dokumentach dyrektor sportowy klubu, Michał Żewłakow.

- W rosyjskim zespole są między innymi wyceniani na kilka, bądź kilkanaście milionów euro: Kokorin, Djordjević, Poloz, Rigoni czy Driussi. Vladislav zdecydował się odejść do innego klubu, by grać i iść do przodu. Wierzymy, że w KGHM Zagłębiu znacznie się rozwinie i przyczyni się do sukcesów klubu w przyszłości - dodał.

 Redakcja

Źródło:

zaglebie.com


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI