TRANSFERY

Oficjalnie: Krzysztof Janus wzmocnieniem Odry Opole


09 LIPCA 2018, 14:48


KRZYSZTOF JANUS
ARKA GDYNIA
ZAGŁĘBIE LUBIN
LOTTO EKSTRAKLASA
POLSKA
TRANSFERY32-letni pomocnik związał się dziś z pierwszoligowym klubem kontraktem do 30 czerwca 2019 roku z opcją jego przedłużenia o kolejnych 12 miesięcy.

Krzysztof Janus pochodzi z Brzegu Dolnego. Bronił barw Gawina Królewska Wola, GKS-u Bełchatów, Cracovii, Górnika Polkowice, Wisły Płock czy Zagłębia Lubin. W Ekstraklasie rozegrał 114 meczów, strzelił 9 goli i zanotował 17 asyst. W Odrze rozpocznie drugą setkę występów na poziomie zaplecza elity, gdzie dotąd legitymuje się dorobkiem 100 spotkań, 28 bramek i 11 asyst.

Jako zawodnik zaprzyjaźnionych z Opolem Miedziowych zaliczył też kilka gier w eliminacjach Ligi Europy. Ostatnie półrocze spędził w Arce Gdynia (3 mecze/1 gol), z którą rozstał się po wygaśnięciu kontraktu. Janus wzmocni rywalizację na bokach pomocy zespołu Niebiesko-Czerwonych. Jest prawonożny, ale może też występować z lewej strony boiska.

Z pierwszoligowym klubem 32-latek związał się kontraktem na najbliższy rok z opcją jego przedłużenia o kolejnych 12 miesięcy. To siódmy zawodnik – po Serafinie Szocie, Jakubie Moderze, Michale Szromniku, Pawle Baranowskim, Patryku Janasiku i Dudu Paraibie - który tego lata trafił na Oleską.

 Redakcja

Źródło:

odraopole.pl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI