TRANSFERY

Oficjalnie: Mateusz Wieteska wraca do Legii Warszawa


14 CZERWCA 2018, 19:18


MATEUSZ WIETESKA
LEGIA WARSZAWA
GÓRNIK ZABRZE
LOTTO EKSTRAKLASA
TRANSFERYMateusz Wieteska, reprezentant Polski U-21 podpisał pięcioletni kontrakt z Legią Warszawa. Szkolony w akademii stołecznego klubu 21-letni obrońca wraca na Łazienkowską 3 po półtorarocznej przerwie. W Legii będzie występował z numerem 4.

Mateusz Wieteska jest kolejnym piłkarzem młodej generacji, który w ostatnim tygodniu podpisał kontrakt z zespołem mistrza Polski. Grający na pozycji stopera zawodnik zadebiutował w Legii w sezonie 2014/15. Do tej pory wystąpił m.in. w meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów UEFA z Borussią Dortmund. Wieteska regularnie jest powoływany do młodzieżowych reprezentacji Polski, w których rozegrał ponad 50 spotkań.

W ubiegłym sezonie 21-letni zawodnik był drugim najskuteczniejszym obrońcą Lotto Ekstraklasy - w barwach Górnika Zabrze trafiał do siatki aż siedmiokrotnie. W akademii Legii Warszawa Mateusz rozpoczął treningi jako 13-latek w 2010 roku. Pokonywał kolejne szczeble juniorskiej piłki, występował również w drużynie rezerw. Doświadczenie na poziomie seniorów zbierał na wypożyczeniach w Dolcanie Ząbki oraz Chrobrym Głogów.

W czwartek obrońca przeszedł testy medyczne i podpisał pięcioletni kontrakt z Legią. Mateusz Wieteska weźmie udział w dzisiejszym treningu i uda się z zespołem na zgrupowanie w Warce (18 czerwca - 1 lipca).

 Redakcja

Źródło:

legia.com


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI