TRANSFERY

Oficjalnie: Henrik Ojamaa dołączy do Miedzi Legnica


14 CZERWCA 2018, 14:57


HENRIK OJAMAA
MIEDŹ LEGNICA
LEGIA WARSZAWA
LOTTO EKSTRAKLASA
POLSKA
TRANSFERY27-letni Estończyk Henrik Ojamaa, który może występować zarówno na pozycji pomocnika jak i napastnika, uzgodnił warunki 2-letniej (z opcją przedłużenia o kolejny rok) umowy z Miedzią Legnica. Wejdzie ona w życie w momencie, gdy piłkarz przejdzie pomyślnie badania medyczne.

Ojamaa to zawodnik o bardzo ciekawym życiorysie piłkarskim – w przeszłości występował m.in. w niemieckiej Alemanii Aachen, holenderskiej Fortunie Sittard czy szkockich klubach: Motherwell i Dundee FC. Ogólnie w szkockiej Premiership rozegrał 87 spotkań, w których strzelił 14 bramek i miał 27 asyst. W Polsce jest znany przede wszystkim z występów w Legii Warszawa, z którą zdobył mistrzostwo kraju w sezonie 2013/14. W sumie rozegrał w Ekstraklasie 34 mecze, strzelił 2 bramki i zaliczył 8 asyst.

Jego dorobek strzelecki w poszczególnych klubach nie jest zbyt duży, ale warto zauważyć, że często był ustawiany w pomocy, gdzie notował sporo podań otwierających drogę do bramki kolegom z drużyny. W minionym sezonie Ojamaa występował w zespole z Goricy, z którym wygrał rozgrywki drugiej ligi chorwackiej. Wystąpił w 19 meczach (najczęściej jako skrzydłowy) i strzelił 6 bramek. Dodajmy, że Ojamaa to aktualny reprezentant Estonii – 30 maja zagrał w meczu Estonii z Litwą i zdobył bramkę, a jego drużyna wygrała 2:0.

Piłkarz w Legnicy spodziewany jest na początek przygotowań Miedzi do nowego sezonu. - Henrik rozmawiał z trenerem Dominikiem Nowakiem i szybko znaleźli wspólny język. Myślę, że to ciekawe wzmocnienie naszej drużyny. To będzie nasz pierwszy transfer tego lata, ale do początku przygotowań dołączy do nas jeszcze 1-2 piłkarzy - mówi Andrzej Dadełło, właściciel Miedzi.

 Redakcja

Źródło:

miedzlegnica.eu


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI