POLSKA

Oficjalnie: Mariusz Rumak szkoleniowcem Odry Opole


14 MAJA 2018, 16:57


MARIUSZ RUMAK
ODRA OPOLE
LECH POZNAŃ
ŚLĄSK WROCŁAW
NICE 1 LIGA
POLSKA40-letni szkoleniowiec związał się z pierwszoligowym klubem kontraktem do 30 czerwca 2021 roku.

Mariusz Rumak został nowym trenerem Odry. Na stanowisku zastąpił zwolnionego przed dziewięcioma dniami Mirosława Smyłę, wskutek czego w dwóch ostatnich meczach - ze Stomilem Olsztyn (2:4) i Podbeskidziem Bielsko-Biała (2:1) - tymczasowo Niebiesko-Czerwonych prowadził członek sztabu szkoleniowego, Piotr Plewnia.

Mariusza Rumaka szerzej kibicom piłkarskim w naszym kraju przedstawiać nie trzeba. W latach 2012-14 odpowiadał za wyniki Lecha Poznań, z którym dwukrotnie sięgnął po wicemistrzostwo Polski i rywalizował w Lidze Europy, ustanawiając też rekord Kolejorza pod względem liczby kolejnych ligowych wygranych na wyjeździe (10).

Po odejściu z Poznania, urodzony w Drawsku Pomorskim 40-latek w ekstraklasie prowadził jeszcze Zawiszę Bydgoszcz (2014-15), Śląsk Wrocław (2016) oraz Bruk-Bet Termalikę Nieciecza (2017), z którą rozstał się we wrześniu ubiegłego roku. Skład sztabu szkoleniowego na razie pozostaje bez zmian. Debiut Mariusza Rumaka przed opolską publicznością nastąpi już w piątkowy wieczór przy okazji meczu z Ruchem Chorzów (20:45).

 Redakcja

Źródło:

odraopole.pl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI