TRANSFERY

Manchester City sięgnie po Leona Baileya?


03 MAJA 2018, 10:02


LEON BAILEY
MANCHESTER CITY
BAYER LEVERKUSEN
PREMIER LEAGUE
BUNDESLIGA
TRANSFERY20-latek znalazł się na radarze Obywateli.

Jak podaje brytyjski serwis "Goal.com", Manchester City podczas najbliższego letniego okienka transferowego poważnie rozważy sprowadzenie na Etihad Stadium Leona Baileya z Bayeru Leverkusen. Niemiecki klub podobno nie ma zamiaru sprzedawać swojego zwodnika za kwotę mniejszą niż 100 milionów funtów.

Jamajski piłkarz jest odkryciem tego sezonu Bundesligi i znakomicie się spisuje na tamtejszych boiskach, co oczywiście nie przeszło uwadze działaczom najlepszych europejskich zespołów, którzy bacznie monitorują sytuację perspektywicznego skrzydłowego.

Młodzieżowy reprezentant kraju występuje w drużynie popularnych Aptekarzy od stycznia 2017 roku, kiedy to przeniósł się na BayArena za 13,5 miliona euro z KRC Genk. W przeszłości dwudziestolatek był także graczem AS Trencin oraz Ajaxu Amsterdam.

Leon Bailey, którego również obserwuje m.in. londyński Arsenal, w 32 spotkaniach obecnej kampanii zdobył 12 bramek i zaliczył 6 asyst. Portal "Transfermarkt.de" wycenia go na 45 milionów euro. Umowa Jamajczyka z Bayerem Leverkusen obowiązuje do 30 czerwca 2022 roku.Redakcja

Źródło:

goal.com


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI