POLSKA

Oficjalnie: Dariusz Fornalak trenerem Ruchu Chorzów


05 KWIETNIA 2018, 16:55


DARIUSZ FORNALAK
CHOUAN RAMON ROTSA
RUCH CHORZÓW
NICE 1 LIGA
POLSKANowym trenerem pierwszej drużyny Ruchu został dziś Dariusz Fornalak, który zastąpił na tym stanowisku Chouana Ramona Rotsę.

Szkoleniowiec Rotsa prowadził zespół od 10 września ubiegłego roku. Pod wodzą Argentyńczyka Niebiescy rozegrali 15 ligowych spotkań. Ich bilans to 6 zwycięstw, 2 remisy i 7 porażek. Nowy trener Niebieskich – Dariusz Fornalak – to postać bardzo dobrze znana chorzowskim kibicom. Przez kilkanaście lat był zawodnikiem Ruchu.

Łącznie z eRką na piersi rozegrał aż 337 spotkań, zdobył mistrzostwo Polski w 1989 roku oraz Puchar Polski w 1996 roku. Po zakończeniu kariery piłkarskiej nie rozstał się ze światem futbolu i od wielu lat pracuje jako szkoleniowiec. Co ciekawe, pierwsze szlify trenerskie zdobywał jako asystent jednej z największych legend, Jerzego Wyrobka. Pracował także w sztabach Jacka Zielińskiego i Jana Kociana.

Jako pierwszy trener prowadził Ruch w 2005 roku w ówczesnej II lidze. Był także szkoleniowcem m.in. Zagłębia Lubin, Piasta Gliwice, GKS-u Katowice i Polonii Bytom. Dariusz Fornalak związał się z Ruchem umową obowiązującą do 30 czerwca 2019 roku z opcją przedłużenia.

 Redakcja

Źródło:

ruchchorzow.com.pl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI