ANGLIA

Thomas Tuchel blisko Arsenalu


25 MARCA 2018, 12:35


THOMAS TUCHEL
ARSENE WENGER
ARSENAL
BAYERN MONACHIUM
PREMIER LEAGUE
ANGLIA44-latek ma objąć ekipę Kanonierów.

Znany magazyn "Kicker" podaje, że Thomas Tuchel w najbliższym czasie zostanie nowym szkoleniowcem Arsenalu, gdzie zastąpi na tym stanowisku Arsene'a Wengera. Niemiecki trener podobno dogadał się już z włodarzami Londyńczyków, a kwestią do ustalenia pozostał termin ogłoszenia porozumienia.

Co ciekawe, powyższe źródło dodaje, iż Thomas Tuchel ostatecznie odmówił Bayernowi Monachium, który od kilku miesięcy monitorował jego sytuację i mocno zabiegał o zakontraktowanie czterdziestoczterolatka. Były menedżer BVB aktualnie pozostaje bez pracy po tym, jak rozstał się z Borussią Dortmund.

Arsene Wenger jest krytykowany ze względu na fakt, że od 2004 roku nie wygrał tytułu mistrza kraju, jak i również nie osiągnął nic na arenie europejskiej, choć pomimo tego jest najbardziej utytułowanym szkoleniowcem w historii Arsenalu. Od roku 1996 zdobył z nim 3 mistrzostwa oraz 7 Pucharów Anglii.

W sezonie 2003/2004 wygrał ligę nie notując żadnej porażki, a w kampanii 2005/2006 doszedł do finału Ligi Mistrzów. Thomas Tuchel jest łączony również z londyńską Chelsea i francuskim Paris Saint-Germain.Ernest Chalimoniuk

Źródło:

Kicker


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI