REPREZENTACJE

Polska gospodarzem mistrzostw świata U-20 w 2019 roku


17 MARCA 2018, 11:59


ZBIGNIEW BONIEK
MACIEJ SAWICKI
REPREZENTACJA POLSKI
POLSKA
MUNDIAL U-20Polski Związek Piłki Nożnej poinformował o decyzji Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej o przyznaniu Polsce lokalizacji finałów Mistrzostw Świata FIFA U-20 World Cup, które odbędą się w 2019 roku. – Jesteśmy bardzo uradowani decyzją FIFA – powiedział portalowi "Łączy Nas Piłka" prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek.

– To dowód wielkiego zaufania, jakim obdarzyła nas największa organizacja futbolu na świecie. Jesteśmy dla całej społeczności piłkarskiej na naszym globie wiarygodnym i sprawdzonym partnerem. Po zorganizowanych przez nas finałach UEFA Euro 2012, UEFA EURO U21 Polska 2017, finale Ligi Europy w 2015 roku czas na kolejny sprawdzian, któremu jako federacja i kraj podołamy. Tym bardziej, że finały te odbędą się w roku stulecia powstania Polskiego Związku Piłki Nożnej – dodał prezes Zbigniew Boniek.

Sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki podkreślił z kolei wyjątkową umiejętność polskiej federacji w pozyskiwaniu futbolowych imprez najwyższej rangi. – Dziś, dzięki perfekcyjnie przygotowanej aplikacji oraz zaangażowaniu wielu ludzi, po raz kolejny możemy być dumni z faktu, że Polska będzie gospodarzem tak prestiżowej imprezy, jaką są Mistrzostwa Świata do lat 20. Dla PZPN ten turniej będzie kolejną świetną okazją do popularyzacji i rozwoju piłki nożnej w naszym kraju.

Więcej szczegółów na temat Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019 zostanie podanych podczas konferencji prasowej, która odbędzie się w poniedziałek, 19 marca o godzinie 13:00 w Loży Platynowej na PGE Narodowym w Warszawie.

 Redakcja

Źródło:

laczynaspilka.pl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI