ANGLIA

Oficjalnie: Michael Carrick kończy piłkarską karierę


12 MARCA 2018, 20:00


MICHAEL CARRICK
JOSE MOURINHO
MANCHESTER UNITED
PREMIER LEAGUE
ANGLIA36-latek po sezonie zawiesi buty na kołku.

Michael Carrick na ostatniej konferencji prasowej oficjalnie potwierdził, iż po upływie obecnej kampanii zakończy piłkarską karierę i najprawdopodobniej dołączy do sztabu szkoleniowego Czerwonych Diabłów. Wcześniej taką informację  do publicznej wiadomości podał Jose Mourinho, ale dopiero teraz wypowiedział się sam zainteresowany.

Defensywny pomocnik ostatnio przez dłuższy czas pauzował po tym, jak wykryto u niego problemy z nieregularnym biciem serca. W sezonie 2017/2018 kapitan drużyny z czerwonej części Manchesteru rozegrał zaledwie cztery mecze - jeden w Premier League, dwa w Pucharze Anglii i jedno w Pucharze Ligi Angielskiej.

- Tak, to prawda. Zdecydowałem się na zakończenie tej pięknej przygody. Nadchodzi czas, czy tego chcesz czy nie, kiedy twoje ciało mówi ci, że czas przestać grać. Trzeba to zaakceptować - powiedział 34-krotny reprezentant Synów Albionu.

Michael Carrick jest żywą legendą Manchesteru United - w 463 spotkaniach w koszulce ekipy z Old Trafford zdobył 23 bramki i zaliczył 36 asyst. W barwach Czerwonych Diabłów pięciokrotnie wygrał Premier League i raz sięgnął po Ligę Mistrzów.

 Redakcja

Źródło:

manutd.com


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI