TRANSFERY

Oficjalnie: Egy Maulana Vikri graczem Lechii Gdańsk


11 MARCA 2018, 13:49


EGY MAULANA VIKRI
LECHIA GDAŃSK
RAGUNAN ATHLETES ACADEMY
POLSKA
INDONEZJAEgy Maulana Vikri zostanie nowym piłkarzem Lechii Gdańsk. Gdański klub doszedł do porozumienia z indonezyjską Ragunan Athletes Academy w sprawie transferu, który będzie obowiązywać od 8 lipca 2018 roku. Umowa zawodnika z Biało-Zielonymi będzie obowiązywać przez trzy lata.

Egy Maulana Vikri jest wychowankiem piłkarskich szkół ze swojego kraju. Młody piłkarz, który 7 lipca obchodzić będzie swoje 18 urodziny, uczęszczał do Tasbi Soccer School Meda, AS-IOP Apacinti Football Academy oraz Ragunan Athletes Academy i do tej pory nie reprezentował jeszcze żadnego profesjonalnego klubu.

Egy Maulana Vikri występował za to w młodzieżowych reprezentacjach Indonezji, z którą zajął m.in. trzecie miejsce w mistrzostwach Azji do lat 21 i sięgnął po koronę strzelców turnieju finałowego. Wraz z juniorską kadrą Indonezji brał udział również w prestiżowym turnieju dla młodych piłkarzy w Toulonie, gdzie został uznany za odkrycie rozgrywek.

W 2017 roku Egy Maulana Vikri został uznany przez angielski dziennik "The Guardian" za jednego z 60 najbardziej utalentowanych i perspektywicznych młodych piłkarzy świata. Egy Maulana Vikri ma również swoim dorobku występy w seniorskiej reprezentacji Indonezji. W grudniu 2017 roku zadebiutował w towarzyskim meczu przeciwko drużynie narodowej Brunei, a łącznie ma na koncie trzy mecze w pierwszej reprezentacji.

Warto dodać, że siedemnastolatek będzie pierwszym Indonezyjczykiem w historii Lotto Ekstraklasy. Piłkarz, którego wcześniej obserwowały takie drużyny jak Inter Mediolan czy Saint-Etienne, w swoim kraju ma masę fanów, którzy z miejsca stali się również kibicami Lechii Gdańsk.

 Redakcja

Źródło:

lechia.pl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI