REPREZENTACJE

Zagraniczne powołania na mecze z Nigerią i Koreą Południową


09 MARCA 2018, 12:56


ADAM NAWAŁKA
BARTOSZ BIAŁKOWSKI
PAWEŁ JAROSZYŃSKI
REPREZENTACJA POLSKI
POLSKASelekcjoner reprezentacji Polski, Adam Nawałka, powołał 22 zawodników z lig zagranicznych ma marcowe spotkania towarzyskie z Nigerią na Stadionie Wrocław (23 marca o godzinie 20:45) i Koreą Południową na Stadionie Śląskim w Chorzowie (27 marca o godzinie 20:45).

„Meczami we Wrocławiu i w Chorzowie na Stadionie Śląskim rozpoczynamy bezpośredni etap przygotowań do finałów mistrzostw świata. Rywalizacja z wymagającymi przeciwnikami – Nigerią i Koreą Południową – będzie bardzo dobrą okazją do doskonalenia naszej organizacji gry i sprawdzenia konkretnych rozwiązań taktycznych, a także personalnych. Dobór przeciwników został dokonany pod kątem optymalnego przygotowania się do meczów grupowych na mistrzostwach świata.

Skład kadry jest oparty na piłkarzach sprawdzonych w poprzednich meczach reprezentacji i utrzymujących odpowiednią dyspozycję w swoich klubach. W dalszym ciągu szczegółowo monitorujemy rozgrywki krajowe i zagraniczne, mając na celu zwiększenie rywalizacji o miejsce w kadrze na mundial. Szansę dostaną również debiutanci.

Czeka nas krótkie i intensywne zgrupowanie. Chcemy optymalnie wykorzystać ten czas i zrobić kolejny krok do podniesienia poziomu drużyny. Powołania z ligi polskiej ogłoszę w piątek 16 marca” – powiedział selekcjoner Adam Nawałka.

Wśród powołanych z lig zagranicznych znaleźli się dwaj debiutanci w reprezentacji Polski - bramkarz Bartosz Białkowski z Ipswich Town oraz lewy obrońca Paweł Jaroszyński z Chievo Verona. W kadrze Adama Nawałki znalazł się także zdrowy już Arkadiusz Milik czy Dawid Kownacki, natomiast zabrakło narzekającego na uraz pleców Jakuba Błaszczykowskiego.

 Redakcja

Źródło:

laczynaspilka.pl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI