ANGLIA

Joachim Loew zastąpi Arsene'a Wengera w Arsenalu?


08 MARCA 2018, 11:03


JOACHIM LOEW
ARSENE WENGER
CARLO ANCELOTTI
ARSENAL
PREMIER LEAGUE
ANGLIA58-letni Niemiec jest przymierzany do pracy na Emirates Stadium.

Arsenal ostatnio gra dużo poniżej oczekiwań, co oczywiście nie przeszło uwadze włodarzom londyńskiego klubu, którzy zastanawiają się nad zmianą trenera. Arsene Wenger pomimo tego, iż zapowiedział, że sam nie poda się do dymisji, to może zostać dyscyplinarnie zwolniony po zakończeniu sezonu.

Jednym z głównych kandydatów do zastąpienia doświadczonego francuskiego szkoleniowca jest Joachim Löw. Niemiecki menedżer od 2006 roku pracuje jako selekcjoner reprezentacji Die Mannschaft, z którą w 2014 roku sięgnął po mistrzostwo świata. Z Arsenalem łączony jest również pozostający bez pracy Carlo Ancelotti.

Arsene Wenger jest krytykowany ze względu na fakt, że od 2004 roku nie wygrał tytułu mistrza kraju, jak i również nie osiągnął nic na arenie europejskiej, pomimo tego jest najbardziej utytułowanym menedżerem w historii Arsenalu. Od roku 1996 zdobył z nim 3 mistrzostwa oraz 7 Pucharów Anglii. W sezonie 2003/2004 wygrał ligę nie notując żadnej porażki, a w kampanii 2005/2006 doszedł do finału Ligi Mistrzów.Redakcja

Źródło:

ESPN


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI