POLSKA

Oficjalnie: Piotr Stokowiec szkoleniowcem Lechii Gdańsk


05 MARCA 2018, 15:12


PIOTR STOKOWIEC
ADAM OWEN
LECHIA GDAŃSK
ZAGŁĘBIE LUBIN
LOTTO EKSTRAKLASAPiotr Stokowiec został nowym trenerem Lechii Gdańsk, zastępując na stanowisku Adama Owena. 45-letni szkoleniowiec podpisał z gdańskim klubem umowę obowiązującą do 30 czerwca 2020 roku. 

Piotr Stokowiec to były piłkarz, który w swoim dorobku ma rozegranych 131 meczów w Ekstraklasie, w których zdobył osiem bramek. W najwyższej klasie rozgrywkowej Stokowiec grał w KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Śląsku Wrocław, Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski oraz Polonii Warszawa.

W swojej karierze Piotr Stokowiec występował również w klubach z Danii i Norwegii. Swoją karierę trenerską nowy szkoleniowiec Lechii Gdańsk rozpoczął w Wigrach Suwałki, gdzie pełnił rolę grającego trenera. Następnie był asystentem Pawła Janasa w Widzewie Łódź oraz w Polonii Warszawa. W 2012 roku objął funkcję pierwszego trenera Polonii.

W Ekstraklasie prowadził również Jagiellonię Białystok, a w latach 2013-2017 był szkoleniowcem Zagłębia Lubin, z którym w sezonie 2015/2016 zajął trzecie miejsce w Ekstraklasie i grał w europejskich pucharach. Wraz z Piotrem Stokowcem do sztabu szkoleniowego Lechii Gdańsk dołączają Łukasz Smolarow w roli drugiego trenera oraz Jarosław Bako, który będzie pełnił funkcję trenera bramkarzy.

 Redakcja

Źródło:

lechia.pl


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI