TRANSFERY

Oficjalnie: Cafu przechodzi do Legii Warszawa


27 LUTY 2018, 20:48


CAFU
LEGIA WARSZAWA
FC METZ
LOTTO EKSTRAKLASA
POLSKA
LIGUE 1
TRANSFERYPo pomyślnym przejściu testów medycznych Cafu podpisał kontrakt z Legią Warszawa. 25-letni pomocnik przeszedł do stołecznego klubu na półtoraroczne wypożyczenie z opcją pierwokupu. Portugalczyk będzie występował z numer 26.

Cafu to grający najczęściej na pozycji defensywnego pomocnika Portugalczyk. Na boiskach Ligue 1 przez dwa sezony wystąpił łącznie w 28 spotkaniach, z czego 10 w obecnym sezonie (starcia z najmocniejszymi zespołami: PSG, AS Monaco i Olympique Lyon zaczynał w podstawowym składzie).

W środku pola FC Metz grał z pozyskanym niedawno piłkarzem Legii, Chrisem Philippsem. W młodzieżowych reprezentacjach swojego kraju przez kolejnych pięć lat rozegrał 30 meczów i zdobył pięć bramek. Cafu zdobywał szlify juniorskie w uchodzącej za jedną z najlepszych w Europie akademii Benfiki Lizbona.

Rozegrał też 61 meczów na boiskach portugalskiej Primeira Liga w barwach Vitorii Guimaraes, skąd za dwa miliony euro przeszedł do FC Lorient, a następnie przeniósł się do FC Metz. 27 lutego 2018 roku stał się zawodnikiem Legii Warszawa.

Aktualizacja: Legia Warszawa zdecydowała się na definitywne wykupienie karty zawodniczej Cafu za kwotę 800 tysięcy euro. 

 Redakcja

Źródło:

legia.com


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI