TRANSFERY

Oficjalnie: Usain Bolt rozpoczyna piłkarską karierę


25 LUTY 2018, 22:21


USAIN BOLT
MANCHESTER UNITED
BORUSSIA DORTMUND
MAMELODI SUNDOWNS
JAMAJKA31-latek związał się z klubem piłkarskim.

Usain Bolt za pośrednictwem swojego zweryfikowanego konta na Twitterze poinformował o tym, że rozpoczyna piłkarską karierę i podpisał już kontrakt ze swoim pierwszym zespołem. Multimedalista w lekkoatletyce nie zdradził jednak nazwy drużyny, w której będzie występował.

- Właśnie podpisałem kontrakt z piłkarskim klubem. Szczegóły podam we wtorek 27 lutego - doniósł były sprinter w mediach społecznościowych. Przypomnijmy, że Jamajczyk wcześniej już miał przyjemność brać udział w pokazowych zajęciach Borussii Dortmund czy Manchesteru United.

Oczywiście jego transfer do ekipy BVB czy Czerwonych Diabłów jest niemożliwy, ale jak sam wcześniej przyznał, na początku chciałby występować na przykład w drugiej lidze francuskiej. Spekuluje się, iż słynny sportowiec może dołączyć do Mamelodi Sundowns z RPA, gdzie ostatnio trenował.

- Chcę być napastnikiem, który zdobędzie co najmniej 20 bramek w sezonie. To idealny moment, by spróbować swoich sił w innej dyscyplinie - powiedział trzydziestojednolatek.

Aktualizacja: Usain Bolt potwierdził, że wystąpi w zespole reszty świata w czerwcowym spotkaniu charytatywnym Soccer Aid, który jest rozgrywany co dwa lata na Old Trafford.

 Redakcja

Źródło:

Usain Bolt


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI