TRANSFERY

Oficjalnie: Dalibor Volas graczem GKS-u Katowice


13 LUTY 2018, 23:22


DALIBOR VOLAS
GKS KATOWICE
SPARTA ROTTERDAM
NICE 1 LIGA
POLSKA
TRANSFERYNowym napastnikiem GieKSy został Słoweniec Dalibor Volas.

Snajper związał się z GKS-em Katowice umową, która będzie obowiązywała przez rok, ale zawiera opcję przedłużenia. 30-letni napastnik (urodzony 27 lutego 1987 roku) swoją przygodę z profesjonalną piłką nożną rozpoczął występując dla zespołu z rodzinnego Koper. W latach 2007-2008 był członkiem młodzieżowych reprezentacji Słowenii.

W tym samym czasie przeniósł się do NK Maribor. W barwach tego klubu trzykrotnie wywalczył mistrzostwo kraju. Volas występował także w barwach mołdawskiego Sheriffu Tyraspol, rosyjskiej Mordowiji Sarańsk i Debreczynu VSC, z którym zdobył mistrzostwo Węgier. Dwa lata temu zdecydował się na występy dla malezyjskiego Pahang FA.

Natomiast w sezonie 2016/2017 rozegrał 28 meczów dla grającego w słoweńskiej ekstraklasie NK Celje. Zapisał na swoje konto 15 bramek. W najwyższej piłkarskiej klasie swojego kraju (Prva Liga) strzelił łącznie 86 goli. Rozgrywki 2017/2018 rozpoczął w Sparcie Rotterdam. W holenderskiej Eredivisie rozegrał jesienią cztery spotkania. Od teraz będzie reprezentował barwy GieKSy.

 Redakcja

Źródło:

gkskatowice.eu


KOMENTARZE

NAJNOWSZE NOWINKI